WYDARZENIA

ZESPÓŁ SZKÓŁ im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku

W czwartek, 8 lutego 2024 r. rozegrano w naszej szkole mecz o Mistrzostwo Powiatu Ziemskiego w Piłce Siatkowej Chłopców.

Na boisku spotkały się drużyny ZS Nr 1 w Liskowie oraz ZS im.S. Mikołajczyka w Opatówku. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Łuczak Łukasz, Musiał Nikodem, Stępiński Marcin, Kończyński Miłosz, Małolepszy Piotr, Kozibura Bartosz, Witych Mateusz i Kuświk Wiktor po emocjonującym meczu, zakończonym wynikiem 3:1 (25:12, 20:25, 25:16, 25:18), zwyciężyła i zajęła I miejsce.

 

W dniu dzisiejszym tj. 30.01.2024 r. klasy V uczestniczyły w spotkaniu z p. Artur Kijewskim - pracownikiem Uniwersytetu Kaliskiego im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. Uczniowie mogli zapoznać się z prezentacją dotyczącą studiowania m.in. na Wydziale Medyczny i Nauk o Zdrowiu, Wydziale Politechnicznym czy Wydziale Nauk Społecznych. Dowiedzieli się m.in. jaka jest specyfika oferowanych kierunków studiowania kosmetologii, fizjoterapii i odnowy biologicznej, mechaniki i budowy maszyn,  elektrotechniki czy informatyki.