Śladami Tuwima i egzotycznej przyrody. Uczniowie klas 3a i 4e w Łodzi.
Wycieczka klas IIIa i IVe w dniu 21 maja miała charakter kulturowo – literacko – poznawczy. Po przyjeździe do Łodzi uczniowie ruszyli w miasto śladami Juliana Tuwima – jednego z najwybitniejszych łódzkich twórców. Młodzież zobaczyła miejsca i kamienice związane z życiem poety: okolice ulicy Kilińskiego, ulicy Tuwima oraz słynną ławeczkę Tuwima przy ulicy Piotrkowskiej. Pozwoliło to przenieść się na chwilę do Łodzi przełomu XIX i XX wieku i poczuć klimat, który inspirował autora „Kwiatów polskich”. Z ulicy Piotrkowskiej uczestnicy wycieczki udali się wprost do Orientarium, jednego z najnowocześniejszych kompleksów hodowlanych na świecie. Uczniowie mieli okazję z bliska podziwiać faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Największe wrażenie na młodych ludziach wywarła kąpiel słoni i spacer podwodnym tunelem, gdzie nad głowami uczestników przepływały rekiny.
Branżowy Konkurs Umiejętności
W dniu 28 kwietnia b.r. drużyna mechanizatorów z naszej szkoły wzięła udział w Branżowym Konkursie Umiejętności w Dziedzinie Mechanizacji.
Konkurs odbył się w BCU w Liskowie. Maciej Janiak zajął 2 miejsce, a Julia Wawrowska była 5.
Gratulujemy!
Polała się krew!
Dnia 21.04.2026 roku już po raz kolejny w naszej szkole odbyła się Akcja Honorowego Oddawania Krwi. Nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły jak zawsze nie zawiedli i licznie stawili się na sali, gdzie stacjonarnie zostały przygotowane 4 stanowiska do poboru krwi.
Dzięki Wam wspólnie zebraliśmy 15 litrów krwi!!!
Za ten najpiękniejszy dar humanitarny – oddawanie krwi, która ratuje życie niejednemu człowiekowi – wszystkim serdecznie dziękujemy. Pragniemy podkreślić, że jest to najpiękniejszy czyn, dowód wysokiego zaangażowania. Nie ma nic piękniejszego jak bezinteresowna pomoc bliźnim i umiejętne pochylanie się nad ludzkim cierpieniem.