WYDARZENIA

ZESPÓŁ SZKÓŁ im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku

Naszą górską przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania sztolni w Kowarach. Mroczna atmosfera kopalni oraz panująca tam niska temperatura dały wyobrażenie o ciężkiej pracy górników, którzy wydobywali uran. Szczęśliwie przeżyliśmy wybuch i podziemne trzęsienie - na szczęście specjalnie przygotowane dla turystów, podobnie jak podziemne spa. Grozę spotęgował wybuch bomby jądrowej, której towarzyszył pokaz laserowy. Po tych wstrząsających przeżyciach przyszedł czas na zadumę w Świątyni Wang w Karpaczu, która ukazała nam piękno średniowiecznych mistrzów i skandynawskiej mitologii.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była zapora na Łomnicy oraz skocznia ORLINEK, na której rekord ustanowił Adam Małysz. Najodważniejsi uczniowie mieli okazję podziwiać panoramę ze szczytu obiektu. Następnie górskie szlaki zawiodły nas nad
Wodospad Kamieńczyka, gdzie zgłębiliśmy naszą wiedzę o legendach Karkonoszy, rusałkach i duchu gór. Naszą wędrówkę zakończyliśmy w Szklarskiej Porębie podziwiając miejscową architekturę oraz współczesne rzeźby inspirowane lokalnym folklorem.
Opiekunowie - Elżbieta Domagała i Magdalena Krzywda