WYDARZENIA

ZESPÓŁ SZKÓŁ im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku

W celu przybliżenia uczniom naszej szkoły wielkich polskich matematyków, fizyków,  chemików po raz drugi został  zorganizowany „Tydzień z matematyką”. W tym roku szkolnym  naszym celem było przedstawienie postaci jedynej Polki, która dwa razy otrzymała nagrodę Nobla,  Marii Skłodowskiej-Curie. Maria Skłodowska-Curie ur. 7 listopada 1867 w Warszawie, zm. 4 lipca 1934 w Passy. Była pierwszą kobietą, która dostała się na wydział fizyki Sorbony i pierwszą wykładowczynią tej uczelni. Fizyczka i chemiczka, jest dzisiaj znana z tytułu odkrycia dwóch pierwiastków: radu i polonu, oraz przełomowych badań nad radioaktywnością.

W związku z tym zostały zorganizowane konkursy:

- konkurs plastyczny „Maria Skłodowska-Curie w moich oczach” do którego zgłosiło się 12 uczniów naszej szkoły. Prace młodzieży można było podziwiać na szkolnym korytarzu, a jury składające się z nauczycieli naszej szkoły wyłoniło zwycięzców:

I miejsce: Gabriela Wąsik 1D

II miejsce: Julia Rakowska 1A

III miejsce: Natalia Pogorzelec 2D

dwa wyróżnienia dla:

Kacpra Skoniecznego 2C i Moniki Smółki 2E

- konkurs na prezentację o życiu i twórczości Marii Skłodowskiej-Curie – do tego konkursu głosiło się 14 uczniów, a zwycięzcami zostali:

I miejsce Piotr Balcerzyk 4B

II miejsce Paweł Andrzejewski 5C

III miejsce Bartłomiej Grzeszczyk 5C

Ostatnim konkursem, w którym brali udział nasi uczniowie było sprawdzenie swojej wiedzy matematycznej z różnego rodzaju zadań, część z nich wymagała dużej kreatywności i niestandardowych rozwiązań. Do tego konkursu zgłosiło się 17 uczestników, a wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce Adam Górecki 4B

II miejsce Marek Fułek 2D

III miejsce Krzysztof Ludziejewski 3C

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

 

Organizatorki: Marlena Kiermas-Gruszka, Iwona Konopka-Kapitaniak