Mistrzowie ortografii walczyli o "Pióro starosty" Drukuj Email
Wpisany przez DamianJakóbczak   
piątek, 06 kwietnia 2018 12:28

"Ogrodnik, nurzając się w błotnistoszarej ziemi, demonstrował jak prawidłowo zasadzić wkoło domu hortensje, chryzantemy, hiacynty i inne chabazie..." - między innymi z takimi językowymi pułapkami zmierzyli się uczestnicy V Powiatowego Konkursu Ortograficznego.
30 uczniów z 10 gimnazjów z powiatu kaliskiego walczyło w piątek o "Pióro starosty" w Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku.
Mistrzem ortografii została Katarzyna Szafirowicz - uczennica Gimnazjum w Opatówku. II miejsce zajęła uczennica Gimnazjum w Piotrowie - Aleksandra Chojnacka. Na III miejscu podium znalazła się Kinga Smolarek reprezentująca Gimnazjum w Stawie.
Zwycięzcy otrzymali tytułowe pióra, które wręczył Starosta Kaliski - Krzysztof Nosal. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy.