Jasełka Drukuj Email
Wpisany przez DamianJakóbczak   
niedziela, 24 grudnia 2017 19:45

„Pokój na ziemi ludziom,
a w niebie cisza gwiazd,
grają anieli,
świat się chlebem dzieli.
Świat ma dziś świąteczny blask…
Pięknych i radosnych 
Świąt Bożego Narodzenia!”

22 grudnia w naszej szkole wystawiono Jasełka. Przedstawienie bożonarodzeniowe zostało w tym roku przygotowane przez p. Marlenę Kiermas-Gruszkę, Iwonę Konopkę-Kapitaniak oraz Grzegorza Kęszyckiego.

Zgromadzona w sali gimnastycznej publiczność zobaczyła inscenizację łączącą w sobie tradycję z wątkami współczesnymi. Całość uzupełniały piękne polskie kolędy oraz pastorałki. Po zakończonym przedstawieniu wszyscy aktorzy otrzymali zasłużone brawa.
Kiedy ucichły oklaski głos zabrał  dyrektor szkoły p. Marek Janiak. Podziękował za przygotowanie Jasełek uczniom i nauczycielom oraz złożył wszystkim obecnym świąteczne życzenia i zaprosił na wigilijne spotkania w klasach.