XX Rajd Ogrodników Drukuj Email
Wpisany przez sekretariat   
piątek, 05 maja 2017 07:35

 

Dnia 29.04.2017 r. odbył się w Zespole Szkół im. S. Mikołajczyka XX Rajd Ogrodników. Miał on na celu popularyzację turystyki pieszej i rowerowej, poznawanie okolic Opatówka, zwiedzanie Muzeum Historii Przemysłu oraz integrację szkół z powiatu kaliskiego. Uczestniczyło w nim ponad 200 osób, które w sympatycznej atmosferze rywalizowały w następujących konkursach: ogrodniczo – ekologicznym, wykonanie piosenki o tematyce ogrodniczo-turystycznej, konkurs sprawnościowy dla uczniów i opiekunów grup, wiedzy o Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, projekt znaczka na następny rajd. Oceniany był również wygląd grupy oraz posiadanie apteczki pierwszej pomocy.

Klasyfikacja ogólna:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa w Opatówku (Włóczykije –Junior)

2 miejsce – Gimnazjum w Opatówku

3 miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 11 w Kaliszu

Projekt znaczka na rajd następny:

1 miejsce – Maja Nycek – SP – Opatówek

2 miejsce – Julia Owczarek – SP 11 – Kalisz

3 miejsce – Wiktoria Gralińska – Gimnazjum w Opatówku

Konkurs dla opiekunów „Rzuty do celu”

1 miejsce - p. Dorota Skinder (Szkoła Podstawowa w Opatówku)

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy

   Komandor rajdu – Wanda Pietrzykowska